środa, 22 lipca 2015

Co nowego książkowego?- czyli na jakie premiery wydawnicze czekam

Chociaż mamy jeszcze lipiec, to nie ubłaganie idzie on ku  końcowi. Rozpocznie się nowy miesiąc sierpień, a wraz z sierpniem premiery, na które czekam z ogromną niecierpliwością. I chciałam podzielić się z wami jakie to książki są tak przeze mnie wyczekiwane.

Ekspozycja autorstwa Remigiusza Mroza.


Twórczość Mroza poznałam dopiero miesiąc temu sięgając po Kasację,  (recenjza tutaj) która okazała się świetną powieścią na miarę prawniczo- kryminalnych historii Johna Grishama. Zainteresowała mnie twórczość autora, jego  niebywale lekki styl, swobodne dialogi otoczone ciekawą wciągającą fabułą i wyrazistymi bohaterami.
Ekspozycja otwiera cykl z komisarzem Forstem i  z przeczytanego fragmentu wnioskuję, że zapowiada się bardzo ciekawie.  Koniecznie  muszę ją mieć, już odliczam dni bo premiera 12 sierpnia! Taki Mróz latem to ja rozumiem ;)źródło: Ekspozycja Remigiusz Mróz

Znacie Millenium Stiega Larssona? pewnie że znacie, jeśli nie to koniecznie nadróbcie zaległości, bo własnie do trzech tomów dołączy kolejny, który jest kontynuacją trylogii napisaną przez Davida Lagercrantza premiera Co nas nie zabije zapowiedziana jest na 28 sierpnia, czyli w 10 rocznicę od ukazania się pierwszej części Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Z ciekawością czekam na dalsze losy Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista. 
                                                                                                                  źródło: Księgarnia ZNAK

Lubicie grać w karty? układac domki z kart? Ta książką to polityczny poker, gdzie każdy ma karty z innej tali a z rękawa sypią się same Asy. House of Cards. Rewelacyjny thriller polityczny napisany przez byłego doradcę samej Margaret Thatcher. Pierwszy tom House of Cards. Bezwzględna gra o władzę recenzowałam na samym początku istnienia bloga, jeśli jeszcze nie widzieliście recenzji zapraszam tutaj.
Premiera drugiego tomu zatytułowana House of cards. Ograć Króla dopiero 31 .08 ale już zacieram łapki, bo gra wciąga i czekam na kolejny ruch Francisa Urquharta!
Źródło: Księgarnia ZNAK


Oczywiście, sierpień przyniesie też wiele innych ciekawych premier. A wy czekacie na jakąś, która ma pojawić się już w przyszłym miesiącu? Koniecznie dajcie znać :)