środa, 8 czerwca 2016

Na szczęście mleko- Neil Gaiman

Tym razem przychodzę ze świetną książeczką dla dzieci. Neil Gaiman to dla mnie pisarz-czarodziej, tworzy niesamowite powieści, fantastyka splatająca się z rzeczywistością dlaczego więc nie poczytać też jego książek dziecku? zwłaszcza, że są tak zabawne  jak ta. Zapraszam do przeczytania krótkiej recenzji.

Autor
Neil Gaiman
Angielski pisarz, redaktor i scenarzysta. Ma na swoim koncie liczne powieści i opowiadania fantasy, science fiction i grozy. Uważany za jednego z wybitniejszych żyjących pisarzy fantasy i science fiction. 
Fabuła
To, że ojcowie nazywani są głowami rodziny to wie każdy, ale to mama jest szyją, która tą głową kręci. Życie pewnej rodziny wywraca się gdy  mama, musi wyjechać służbowo. Zostawia tacie listę rzeczy do zrobienia a najważniejsze polecenie to, by nie zapomniał kupić mleka. Ale, ale co w tym takiego? przecież po mleko można szybko skoczyć do sklepu i w mig przynieść by dzieci mogły zjeść płatki. No właśnie tu tkwi cała zabawa. Z pozoru zwyczajne wyjście do sklepu po mleko zmienia się w pełną przygód wyprawę. Na drodze powrotnej staje profesor Steg dinozaur, konstruktor, podróżujący w czasie. Zaprasza  tatę i jego mleko w swój latający pojazd i razem przeżywają dalsze przygody napotykając śluzowate potwory, vumpiry, piratów i galaktyczną policję. Zamieszania mnóstwo, na szczęście mleko było cały czas przy tacie :)

Na szczęście mleko to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, bo i rodzice czy dziadkowie świetnie będą się bawić czytając historię wraz z dziećmi i wnukami. Dodatkowo ciekawa fabuła wzbogacona jest o świetne ilustracje.Na szczęście mleko to książeczka godna polecenia, mój synek był zachwycony całą przygodą, jaką tata musiał odbyć w drodze powrotnej ze sklepu. Ilustracje go zaciekawiały i wzbudzały jeszcze bardziej wyobraźnię. Bawiliśmy się przy niej świetnie. 


Informacje
Autor: Neil Gaiman
Ilustracje: Chris Riddell
Tłumacz: Piotr W. Cholewa
Wydawnictwo: Galeria Książki 
Data wydania: 6.11. 2013 r.
Kategoria: Fantastyka/literatura dziecięca