O mnie

Witajcie 
Pani poCZYTAlna to blog, który powstał z myślą o mim zamiłowaniu do literatury i chęci dzielenia się wrażeniami po przeczytaniu lektury. Czytanie nie jest dla mnie tylko zwykłą formą spędzania wolnego czasu, jest przygodą, poznawaniem nowych ( lub starych) miejsc, jest to przeniesienie się w czasie, przeżywanie wraz z bohaterami ich emocji. Większość przeczytanych przeze mnie książek zostawia swój ślad, często sięgam po cytaty i fragmenty moich ulubionych pozycji. Jestem też szczęśliwą żoną i mamą. Zarażam miłością do książek synka, który mówi " Mamo jak będę umiał czytać to będę miał tyle książek co Ty" ;)


Trochę o mnie:
Imię: Kamila

Pierwsza w życiu samodzielnie  przeczytana  książka: "O psie, który jeździł koleją" 

Książki dzieciństwa: "Dzieci z Bullerbyn", "Nasza Szkapa", "Janko Muzykant", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Robinson Crusoe", "W Pustyni i w Puszczy".

Ulubione gatunki literackie : Sensacja, kryminał, thriller, horror, fantasy, powieści obyczajowe i przygodowe a nawet dramaty.

 Kocham też starą dobrą klasykę literatury
Ulubieni pisarze: Oscar Wilde, Jane Austen, Emily Bronte, Aleksander Dumas (ojciec).

Ulubieni pisarze współcześni:  Stephen King, Neil Gaiman, George R.R Martin. John Grisham, Graham Masterton, Tess Gerritsen,

Ulubione cytaty: 
"Książka nie może być moralna lub niemoralna. Jest tylko dobrze lub źle napisana. Oto wszystko".
"Myśl o przeszłości tylko wtedy, kiedy może ci ona sprawić przyjemność".
"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".
 "Umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli ma oczywiście zachować ostrość".
"Strach, tnie głębiej niż miecze".